ahamatrace

Spite ako na obláčiku

14.05.2020

Určite budete so mnou súhlasiť ak napíšem, že situácia okolo koronavírusu známa pod názvom COVID 19 zmenila situáciu vo svete tak, ako si ju nikto z nás nepamätá. Ale nielen svet, či fungovanie ekonomiky sa zmenilo. Zmena nastala aj v životoch jednotlivcoch, teda nás, obyčajných ľudí. Nebudem opakovať to, čo vieme všetci, aký nebezpečný je tento vírus, ako sa prejavuje ochorenie a ako sa chrániť proti nákaze. Tieto informácie vníma skoro každý a na každom kroku. Koronavírus nám však ukázal aj iný pohľad na veci, ktoré sme doposiaľ vnímali ako samozrejmosť či menej dôležité.

Počas tejto zvláštnej doby si viac uvedomujeme, aký dôležitý je imunitný systém a zdravie. Zdravie si totižto nikto nekúpi. Zdravie si musíme pestovať a chrániť iba naším životným štýlom. Táto doba nám tiež ukázala, že v určitých situáciách je krajčírka dôležitejšia, ako riaditeľ firmy. Že predavačka je odvážnejšia ako lekár. Áno. Aj menej "vznešené povolanie" je dôležité a každý človek si zaslúži, kvalitný relax, či odpočinok. A viete čo udržiava náš imunitný systém v rovnováhe ? Ano, je to SPÁNOK. Taká obyčajná činnosť, ktorej tak často prikladáme zanedbateľný význam. A prečo o tom všetkom píšem ?

Vyrozprávam vám príbeh.

Keď som po uvoľnení opatrení znovu otvorila svoju predajňu matracov, mala som obavy či práve tento sortiment bude ľudí v tejto dobe zaujímať. Moje obavy však boli zbytočné. Ľudia začali postupne prichádzať. Najprv len tak , poobzerať a zistiť čo mám nové. Asi na štvrtý deň "PO" vstúpil do predajne manželský pár . Ona predavačka, on vodič kamiónu (ako som sa neskôr dozvedela) . Vstúpili so slovami " chceme matrac, na ktorom budeme spať ako na obláčiku" a spod rúška na mňa hľadeli dva páry usmievavých očí. Tak sme spoločne začali hľadať, ktorý z mojich "obláčikov" bude ten správny pre nich. Vybrali sme presne taký, ktorý pre nich nebo s obláčikmi predstavoval. Cenovo sme zašli vyššie, ale nebeský obláčik, predsa za to stojí. Počas skúšania mi vysvetlili, že celý ten čas, počas obmedzení, kedy mnoho z nás sedelo nedobrovoľne doma, oni dvaja pracovali viac ako kedykoľvek pred tým. Ona v pokladni, aby mali ľudia čerstvé potraviny a on za volantom, aby tie potraviny do predajní dorazili. Spokojný a zdravý spánok pre nich získal vyššiu cenu a preto ich prvé kroky viedli práve do mojej predajne. Títo mladí ľudia si uvedomili jednu dôležitú vec. Nech je náš deň akýkoľvek, v každom zohráva dôležitú úlohu spánok. Odchádzali spokojní a pre mňa to bol príjemný zážitok a veľká motivácia, aby každý kto do mojej predajne vstúpi našiel presne to čo hľadá a potrebuje k zdravému spánku.

Táto doba nám veľa vzala, ale aj veľa dala. Máme pred sebou dni, kedy sa budeme cítiť silní, aby sme čelili svetu s pocitom, že zvládneme všetko, ale máme pred sebou aj dni, kedy sa nám nebude chcieť vyliezť z postele s pocitom, že celý svet ide proti nám. Toto všetko je v poriadku, práve to je život, ktorý sa skladá z dní s rôznou podobou. A možno............sme len zle spali. Nie nadarmo sa vraví " Ráno múdrejšie večera"