ahamatrace

Spite ako kráľ

11.02.2020

Privítala som v predajni starší manželský pár, ktorý sa po dlhom čase rozhodol pre kúpu nových matracov. Čo ma veľmi potešilo, bolo to, že prišli na odporúčanie svojich známych, ktorí si u nás už matrac kúpili. Už na začiatku bolo zjavné, že rozhodovacie právo bude mať žena, ktorá stanovila presné požiadavky, samozrejme cenové. Tak začal pre mňa známy kolotoč skúšania matracov a podávania informácii.

Pani sa pustila do skúšania jedného matraca za druhým, kým jej manžel iba postával. Ponúkla som mu, nech si vyskúša niektorý z matracov a nech kľudne oddychuje, kým ja sa budem venovať jeho manželke. A tak si pán vybral najlepší kúsok v predajni, pohodlne si ľahol a s úsmevom sledoval svoju manželku, ako ma zasypáva otázkami a pobehuje od jedného matraca k druhému. Bola to zaujímavá situácia až do momentu, kedy sa pani obrátila smerom k manželovi a povedala mu " Ty si tu ležíš ako kráľ a všetko necháš na mňa"

Vtedy sa pán postavil, uvoľnil jej miesto a povedal " ja som si už vybral svoje kráľovské lôžko, vyskúšaj a uvidíš" Pani si ľahla a spokojne sa usmievala a potvrdila, že presne takýto matrac vyhovuje aj jej. Iba so záujmom som sledovala ako sa stratili všetky jej cenové limity, pretože si vybrali najdrahší matrac z mojej ponuky. Z "generála" sa stala milujúca žena, ktorá pôvodne nechcela zaťažiť peňaženku spoločného rozpočtu Ale keď videla, že práve tento matrac mu vyhovuje všetky limity padli, pretože "on si už zaslúži SPAŤ AKO KRÁĽ" povedala.

Bol to silný zážitok aj pre mňa. Vraví sa, že luxus je drahý a len pre pár ľudí. No je to naozaj tak? Luxus je všetko čo berieme ako samozrejmosť, čo si nevážime keď to máme, ale až v momente kedy to stratíme. Luxus je, že nás nič nebolí, že si večer máme kde ľahnúť, že sa ráno zobudíme, že máme pri sebe milujúceho človeka. Luxus je všetko čo nám dáva dôvod na smiech a radosť. V takýchto chvíľach peniaze strácajú hodnotu kým hodnota blízkeho človeka stúpa.

Pre tento manželský pár nebolo obdobie Valentína rozhodujúcim obdobím pre vzájomné obdarovanie sa. Oni majú Valentína celý život. A aj taká "samozrejmosť" akou je matrac (veď ho má každý doma), môže byť hodnotným prejavom vzájomnej úcty.

Krásne sny priatelia