ahamatrace

Kedy sa vám telo poďakuje

11.07.2019

Podelím sa s vami o ďalšiu skúsenosť zo sveta matracov a spánku. V mojej predajni je bežnou praxou a zvykom, že so zákazníkom strávim dostatok času, kým si vyberú niektorý matrac z mojej ponuky. Kúpa matraca je investícia na dlhšie obdobie a je to vec skoro až intímna a preto pokladám za veľmi dôležité, aby si klienti vyskúšali viac druhov a rôzne varianty. Mäkší, tvrdší, penový či pružinový......

S pribúdajúcim vekom človek spí stále menej a spánok je plytší, strácame schopnosť hlbokého spánku. Preto čím sme starší, tým kvalitnejší matrac budeme potrebovať, aby sme sa dobre vyspali. Kvalita vášho spánku neodvratne závisí od vhodného matraca a áno, aj od kvalitného vankúša. Výber sa musí zhodovať s vaším typom postavy, váhou a požiadavkám na komfort, ktorý chceme telu dopriať

V bežnej praxi , ak sa niekto rozhodne riešiť svoje spanie, alebo spánok , prvé čo ho napadne je zájsť do nejakej predajne nábytku, kúpiť si posteľ a je vybavené. Ale povedzme si pravdu. Spíme na posteli, alebo na matraci ?. Samozrejme že na matraci. Posteľ je doplnkom, nosnou konštrukciou na matrac. Preto by sme mali najprv vybrať a hľadať to na čom spíme, teda matrac a k tomu si vybrať posteľ. Účelovo aj dizajnovo. Usmiali ste sa ? Možno vám tento opačný pohľad príde ako nelogický, ale spánok, relax a oddych je naozaj o matraci a nie o konštrukcii (posteli) na ktorej je uložený.

Ale kde a ako si kúpiť dobrý a hlavne vhodný matrac ? Potraviny nakupujeme v potravinách, televízor či chladničku v elektropredajniach, auto v autosalónoch. Takže matrac si kúpime v predajni matracov. V takých, ako je tá naša. Predajne, ktoré sa špecializujú iba na daný druh tovaru, vám ponúknu nielen tovar, ale aj cenné rady a profesionálny prístup s informáciami.. Mnohí si teraz poviete, "na drahý a luxusný matrac nemám". Veľký omyl. Každý si môže dovoliť vyspať sa na kvalitnom matraci. Práve v špecializovaných predajniach si môžete dopriať matrac, ktorý bude vyhovovať vášmu telu ale aj vašej peňaženke.

Povedzme si pravdu, že mnohých z nás zaujímajú nízke ceny. Do schránky príde leták z nejakého obchodného reťazca s ponukou SUPER ceny za "nejaký" matrac. Tí viac zvedaví si ešte naštudujú zaručené typy a informácie z internetu a "hurá" ide sa nakupovať. Tak si to poďme tak laicky rozobrať. Lacný matrac - lacné materiály, logika, ktorá nepustí. Do roka sa pena zdeformuje a vytvorí pod nami "válov" Takže otázka je : kupujeme matrac na 1 rok? Určite nie. Ak chceme aby sa pod nami matrac po pár mesiacoch nepreležal, aby nám slúžil viac ako jeden rok a hlavne aby sme vstali každé ráno oddýchnutí, doprajme si "luxus" dobrého nákupu. U nás si vyberiete matrac v každej cenovej kategórii.

Počas spánku telo odpočíva, kĺby, svaly a chrbtica majú "voľno" , v pamäti sa čistia myšlienky a regeneruje sa duševná rovnováha. Vaše telo a chrbtica, sa vám poďakujú v podobe bezbolestného rána.

Našou úlohou je : Vrátiť vám spánok a plniť vaše sny, veď v dovolenkovom období máme iba oddychovať a plniť si sny.