ahamatrace

Je mi to jedno

10.08.2019

Do predajne vstúpil mladý manželský pár v stredných rokoch s požiadavkou "Potrebujeme vymeniť matrace za nové, prišli sme si niečo vybrať" . Pohľad oboch okamžite smeroval na pravú stranu, pretože skoro všetci máme v podvedomí otočiť sa doprava. Zahľadeli sa na matrace vyššej kategórie a tak som ich hneď v úvode vyzvala "nech sa páči, ľahnite si" . Úsmev nám prebehol všetkým po tvári. Áno, pretože zvykneme ľudí privítať slovami "Sadnite si prosím ". Nastala klasická scéna, kedy mi vysvetlili, že oni sa prišli iba pozrieť .

Tak ako to vlastne je ? Matrac nie je vec, ktorú keď si kúpime, tak na ňu budeme pozerať. Matrace si kupujeme kvôli spánku, kvôli relaxu a kvôli oddychu počas noci. Chceme predsa, aby sa naše telo počas spánku zregenerovalo a ráno sme vstali oddýchnutí, plní sily pustiť sa do ďalších povinností. Samozrejme, že matrac počas výberu skúšame dotykom ruky, či je nám ten materiál príjemný, aký je tvrdý, či mäkký, ale dôležité je ľahnúť si a vyskúšať ho dokonalo.

Moji klienti po krátkom vysvetlení prečo je dôležité matrac vyskúšať s úsmevom a úplne bez zábran začali matrace testovať. Skúšali jeden po druhom a s humorom si vymieňali dojmy, pocity. Nastala skvelá atmosféra a ich "iba pozrieť" dostalo úplne iný rozmer. V ten deň si matrac nekúpili. Objavili totiž toľko možností, že ich rozhodovanie potrebovalo ešte pár dní. Je to úplne v poriadku a tak to má byť. Pretože investícia do kvalitného spánku, matraca je na dlhé obdobie.

Vrátili sa o pár dní, už s pevným rozhodnutím, ktorý model vyhral. Už akoby vo "familiárnom " duchu mi vysvetľovali čo a prečo zavážilo. Sú to pre mňa veľmi cenné informácie, ale zaujala ma jedna dôležitá vec. Môj klient povedal vetu " Keď som k vám prišiel, chcel som spraviť radosť manželke. Mne to bolo jedno aký matrac pre nás vyberie. Teraz som rád, že sme tento nákup absolvovali spoločne"

Je mi to jedno. Slová ktoré bežne vyslovíme, pretože nechceme, nevidíme zmysel. Keď nám niekto ponúkne na výber z minimálne dvoch možností a my povieme, že nám je to jedno, strácame možnosť slobodného rozhodnutia. Dávame tým moc do rúk niekomu inému kto rozhodne za nás. A práve to by nemalo platiť pri tak dôležitej veci akou matrac určite je. Strávime na ňom predsa celú noc , mesiace............ roky..........

Nenechávajte výber na predajcu, manželku, manžela, rodičov či deti. Príďte sa rozhodnúť sami. Nájdite si čas, pretože tá hodinka počas výberu vám bude prinášať osoh na dlhé roky.